pismo

OSSA Lublin 2012

W niedzielę, 21 października, rozpoczęły się XVI warsztaty architektoniczne Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Studentów Architektury OSSA Lublin 2012 zorganizowane przez studentów Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej we współpracy z Warsztatami Kultury i Fundacją Rozwoju Politechniki Lubelskiej. Warsztaty potrwają do 28 października.


22.10.12 (poniedziałek)
18:30 – W auli I Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej rozpocznie się maraton krótkich wykładów prezentujących ciekawe doświadczenia Lublina.
Wygłoszą je: Józek Szopiński – który „uciszył Michę”, Boniek Falicki – współtwórca skatespotów i skate parku 1st Floor, Aleksander Wiącek – Porozumienie Rowerowe, Robert Zając – System Informacji Miejskiej dla Lublina, Ewa Kipta – urbanistka, prekursorka szerokiego udziału mieszkańców w planowaniu, Renata Kiełbińska – projekty „Senior Graffiti” i „Kurs upiększania Świata”, Jan Kamiński – organizator społecznych konsultacji parków Rusałka i Ludowego, przewodniczący Rady Kultury Przestrzeni przy Prezydencie Miasta Lublin, Jacek Werner – reprezentant Forum Rozwoju Lublina i akcji „Pandemia estetyki”, Hubert Mącik – Miejski Konserwator Zabytków, wywodzący się z Forum Rozwoju Lublina i forum skyscrapercity.com.

Od wtorku pracy warsztatowej towarzyszyć będą wykłady, które wygłoszą tutorzy
prowadzący grupy studentów:

23.10.12 (wtorek):
15.00 – Pracownia M. i A. Domicz
19.00 – Mona Elisabeth Steinsland + prezentacja Warsztatów Kultury – Zbigniew Sobczuk

24.10.12 (środa):
15.00 – grupa Centrala
19.00 – Jednostka Architektury

25.10.12 (czwartek):
15.00 – Aleksandra Wasilkowska
19.00 – Marcin Kwietowicz
19.30 – Łukasz Kowalski

27.10.12 (sobota):
12.00 – W sali widowiskowej Warsztatów Kultury rozpocznie się prezentacja projektów i innych efektów warsztatów. Po godzinie 14.30 nastąpi dyskusja z udziałem recenzentów: prof. dr hab. arch. Sławomira Gzella i dr Jarosława Trybusia.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.ossa2012.blogspot.com oraz facebooku: OSSA Lublin 2012.

pismo

RZUT Poziomy/06: Projektant – zawód ginący?

Zachęcamy Czytelników „Autoportretu” do udziału w szóstym spotkaniu z cyklu RZUT Poziomy organizowanego przez Centrum Architektury i Wzornictwa Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, które odbędzie się 19 października.

Tym razem RZUT Poziomy zaprosi do rozmowy Ewę Trzcionkę, autorkę projektu DesignAlive!, która będzie zastanawiać się nad tym czy przełomy technologiczne w projektowaniu i jego demokratyzacja mogą zagrozić pozycji projektanta.

Ewa Trzcionka – wydawca DesignAlive.pl – portalu o polskim projektowaniu. Autorka projektu DesignAlive! – żywa galeria designu – innowacyjnego przedsięwzięcia promującego polski design. Projekt zdobył nagrodę w konkursie “Polska Pięknieje – 7 Cudów Unijnych Funduszy” współorganizowanym przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. W latach 2005 – 2007, specjalista ds. public relations projektu Śląska Sieć na Rzecz Wzornictwa (realizowany przez Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie projekt dotyczył stymulowania współpracy projektanta z producentem). W 2006 roku, kurator pierwszej edycji konkursu na najlepsze pod względem wzornictwa śląskie wdrożenia “Śląska Rzecz”.

Czas: 19.10.2012, godz. 17.00
Miejsce: Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi, ul. Targowa 65

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

www.facebook.com/RZUTpoziomy
http://cargocollective.com/designcentre/RZUT-Poziomy-06-1

pismo

Nowe spojrzenie na demokrację. Z Chantal Mouffe rozmawia Markus Miessen

Nowe spojrzenie na demokrację – z Chantal Mouffe rozmawia Markus Miessen from Małopolski Instytut Kultury
pismo

Przejmuj, stawiaj opór i produkuj

Andrés Lofiego – Przejmuj, stawiaj opór i produkuj from Małopolski Instytut Kultury
pismo

Przestrzeń radykalnej demokracji

Paweł Jaworski – Przestrzeń radykalnej demokracji from Małopolski Instytut Kultury
pismo

Niezależny praktyk

Markus Miessen – Niezależny praktyk from Małopolski Instytut Kultury