pismo

Kreatywna Przestrzeń Publiczna – warsztaty urbanistyczne

Z przyjemnością informujemy, że w dniach 15-18 maja odbędzie się trzecia edycja warsztatów urbanistycznych Kreatywna Przestrzeń Publiczna, organizowanych przez Koło Naukowe Polityki Regionalnej studentów Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie pod patronatem „Autoportretu”.
Celem warsztatów jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie uczestników do procesu aranżowania przestrzeni publicznych.
W tegorocznej edycji weźmie udział
80 studentów kierunków urbanistycznych
z całej Polski, których zadaniem będzie opracowanie rozwiązań dla terenu miasteczka studenckiego Akademii Górniczo-Hutniczej.

Część inauguracyjna warsztatów, otwarta dla publiczności, rozpocznie się w najbliższy wtorek (15 maja) o godz. 10.00. Przedpołudniowe wykłady poprowadzą m.in. Agnieszka Wójcik (Przestrzeń publiczna), Paweł Kubicki (Miejskie przestrzenie kreatywne. Spojrzenie socjologiczne), Anna Komorowska (Zielony street art, ogrodnicza partyzantka i ogrody tymczasowe. Alternatywne rozwiązania we współczesnej architekturze krajobrazu) oraz Piotr Kaczmarek (GIS w przestrzeni publicznej).
Do współpracy zaproszono także ASP oraz biuro architektoniczne Ingarden & Ewy (Małopolski Ogród Sztuk).

Czas warsztatów: 15-18.05.2012
Czas wykładów: wtorek, 15.05.2012, godz. 10.30-13.30
Miejsce wykładów: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 16, Pawilon Sportowy, sala nr 9.

(Na podstawie materiałów nadesłanych przez organizatorów)

pismo

RZUT Poziomy/04 – Architektura – mój ukochany wróg

Zachęcamy naszych Czytelników do udziału w czwartym już spotkaniu z cyklu RZUT Poziomy, współorganizowanego przez Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi oraz klubokawiarnię Owoce i Warzywa.

16 maja w łódzkim Centrum Architektury gościć będzie Aleksandra Wasilkowska, która wystąpi z wykładem pt. Architektura –
mój ukochany wróg
. Zwracając uwagę na problemy związane
ze strukturą miasta jako organizmu ulegającego nieustannym przemianom, architektka i badaczka zaproponuje refleksję nad praktyką projektową, sytuującą się na pograniczu architektury, urbanistyki, socjologii i sztuki.

Zgodnie z formułą przyjętą przez autorów cyklu, w drugiej części spotkania odbędzie się rozmowa z architektką, którą poprowadzi Igor Gałązkiewicz.

Cykl RZUT Poziomy objęty jest patronatem „Autoportretu”.

RZUT Poziomy/04
Aleksandra Wasilkowska
Architektura – mój ukochany wróg

Aleksandra Wasilkowska jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej oraz Ecole d’Architecture de Bretagne. Od 2007 roku prowadzi w Warszawie własną pracownię, równolegle wykłada w polskich
i zagranicznych instytucjach oraz prowadzi badania nad zachowaniami struktury miasta
i metodami pozyskiwania wiedzy na jej temat. Jest autorką wielu instalacji projektowanych dla przestrzeni publicznych, m.in. Time Machine (na Dworcu Centralnym w Warszawie), a także – wspólnie z Agnieszką Kurant – Emergency Exit wystawionej
w Polskim Pawilonie na Biennale Architektury w Wenecji w 2010 roku. Zajmuje się także projektowaniem wnętrz, instalacji oraz aranżacji wystaw, głównie w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie i Bunkrze Sztuki w Krakowie.

Czas: 16.05.2012, godz. 18.30
Miejsce: Centrum Architektury i Wzornictwa, Łódź, ul. Targowa 65.

Więcej informacji można znaleźć na stronach:

www.facebook.com/RZUTpoziomy
www.designcentre.pl
www.owoceiwarzywa.com

(Na podstawie materiałów nadesłanych przez organizatorów)