pismo

O przestrzeniach kolonialnych w radiowej Dwójce

Dzisiaj 28 stycznia po godz. 16 w radiowej Dwójce Justyna Nowicka będzie rozmawiać o “Przestrzeniach kolonialnych”z Michałem Wiśniewskim – redaktorem prowadzącym tego numeru i Emilianem Ranocchim – zastępcą redaktorki naczelnej “Autoportretu”.

Zapraszamy do radioodbiorników!

pismo

Konkurs na projekt zabawki architektonicznej

W imieniu pracowni k. i Stowarzyszenia Akademia Łucznica zapraszamy do udziału w konkursie na projekt zabawki architektonicznej.

Zabawa w życiu dziecka jest nie tylko sposobem na miłe spędzanie czasu, ale ważnym elementem jego rozwoju. Podobnie zabawka – powinna pełnić funkcje edukacyjne, przybliżać dziecku otaczający świat, tłumaczyć trudne pojęcia, rozwijać jego umiejętności manualne, wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, tak przydatną w dorosłym życiu, rozwijać zmysł estetyczny. Zabawka architektoniczna to nie tylko klocki i zestawy konstrukcyjne. Jest to zabawka, która wprowadza dziecko w świat zbudowany, rozbudza w nim zainteresowanie otaczającą przestrzenią, zwraca uwagę na różnorodność architektury tradycyjnej w różnych częściach Polski i świata, tłumaczy podstawowe zjawiska związane z konstrukcją budynku, pozwala poznać dziedzictwo kulturowe i historię regionu. Mamy nadzieję, że nadesłane prace pokażą jak szeroki i ciekawy może to być temat. Jesteśmy przekonani, że udział w konkursie oraz warsztatach zabawkarskich, będących jedną z nagród w konkursie, będzie dla projektantów okazją do zdobycia nowego doświadczenia, wypróbowania swoich pomysłów i spotkania z innymi, twórczymi osobami.

Wszystkie informacje, karta zgłoszeniowa znajdują się na stronie internetowej konkursu:
www.pracowniak.pl/konkurs.html

warsztaty

Nowa publikacja “Oswoić przestrzeń. Edycja druga”

W zakładce Warsztaty zamieściliśmy nową publikację, podsumowującą drugą edycję projektu “Oswoić przestrzeń” zrealizowaną przez MIK w roku szkolnym 2008/2009 w ramach programu “Autoportret. Warsztaty”. W publikacji znajduje się opis realizacji projektu, scenariusze zajęć z zakresu edukacji przestrzennej, opracowane przez nauczycieli w ramach szkolenia, opisy projektów zagospodarowania terenów przy szkołach partnerskich, opracowane przez studentów architektury krajobrazu oraz artykuł o projektowaniu przestrzeni przyszkolnych. Zapraszamy do lektury.

pismo

Debaty o przestrzeni Krakowa

Polecamy cykl spotkań “Debaty o przestrzeni Krakowa”, które będą się odbywały w każdy ostatni czwartek miesiąca. Każda debata poświęcona jest jednemu konkretnemu tematowi, wprowadzeniem do niej są głosy kilku zaproszonych gości. Debaty adresowane są do szerokiego grona osób zainteresowanych problematyką przestrzeni Krakowa: studentów, pracowników akademickich, samorządowców, praktyków gospodarki przestrzennej, działaczy stowarzyszeń obywatelskich i mieszkańców.

Temat najbliższej debaty brzmi: “Ilu dzielnic potrzebuje Kraków?”.

Miejsce: Kraków, Kampus UJ
Czas: 28 stycznia 2010, godz. 18.00

pismo

Konior Studio. Architektura Kontekstu

Polecamy wystawę prezentującą wybrane prace autorstwa Tomasza Koniora i jego współpracowników. Z dorobku pracowni wybrano część zrealizowanych projektów, zarówno tych spektakularnych, reprezentacyjnych, jak ich mniej zjawiskowych, za to praktycznych i użytkowych. Ekspozycja przedstawia, w jaki sposób budynki harmonijnie wpisują się w urbanistyczną przestrzeń, istniejący dotychczas kontekst.

Miejsce: Wrocław, Muzeum Architektury;
czas: od 22 stycznia do 7 marca 2010.

pismo

Problem z pojedynczymi egzemplarzami

Drodzy Czytelnicy kupujący “Autoportret” w empikach i księgarniach! Pojedyncze egzemplarze “przestrzeni kolonialnych” są wadliwe (zły układ stron – błąd introligatorski). Wszystkim, których spotkała ta nieprzyjemna niespodzianka, wyślemy dobre egzemplarze pocztą na nasz koszt, dołączając w formie rekompensaty wybrany przez Czytelniczkę/Czytelnika numer archiwalny. Przepraszamy!