pismo

O najnowszym Autoportrecie w TOK FM

okladka

Zapraszamy do odsłuchania audycji OFF Czarek w TOK FM, w której Dorota Leśniak-Rychlak i Barbara Stec rozmawiają z Cezarym Łasiczką o materialności w architekturze w kontekście najnowszego wydania Autoportretu.

pismo

Materialność w architekturze. O projektach Kengo Kuma and Associates oraz Ingarden &Ewý Architekci.

Basia_Kuma

Z okazji wydania nowego numeru „Autoportretu” „materiał/materialność” zapraszamy do krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha na spotkanie poświęcone materialności w architekturze. Spotkanie rozpocznie się 15 marca o godz. 18.00. Rozmawiać będziemy o projektach Kengo Kumy i biura Ingarden & Ewý, w tym ostatnim wypadku także na podstawie materiałów Muzeum Manggha, w którym będziemy gościć.

Wykłady:

Barbara Stec – Architektoniczne dzianiny Kengo Kumy

Krzysztof Ingarden – Materialne elementy w architekturze Ingarden & Ewý

Podsumowaniem spotkania będzie dyskusja na temat materialności we współczesnej architekturze, ze szczególnym uwzględnieniem architektury japońskiej ostatnich dekad.

Prowadzenie: Dorota Leśniak-Rychlak, redaktorka naczelna „Autoportretu”

Barbara Stec -architektka, scenografka. Pracuje w Katedrze Scenografii krakowskiej ASP i na Wydziale Architektury i Sztuk Pięknych KSW. W 2000 r. obroniła na WA PK doktorat z zakresu związków architektury współczesnej ze sztuką spektaklu, przygotowywany we współpracy z IUAV w Wenecji. Autorka kilku projektów architektonicznych, scenografii teatralnych i telewizyjnych. Zajmuje się teorią i krytyką architektury współczesnej.

Krzysztof Ingarden – architekt, doc. dr inż. hab. , profesor KAAFM. Pracował w 1984–1985w biurze Arata Isozaki w Tokio, w roku 1987 w J.S. Polshek & Partners w Nowym Jorku. Współzałożyciel biura JET Atelier (1991–2009) i Ingarden & Ewý Architekci (od 1998) prowadzonego razem z Jackiem Ewým. Od roku 2003 wykłada na wydziale Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii (prodziekan w latach 2003–2011). Od roku 2002 Konsul Honorowy Japonii w Krakowie. Autor wielu budynków architektonicznych, m. in. pawilonu na Expo 2005 w Japonii, Małopolskiego Ogrodu Sztuki i Centrum Kongresowego ICE w Krakowie.

Organizatorzy:
Wydawca „Autoportretu”
Malopolski Instytut Kultury
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej manggha
www.autoportret.pl