Konferencja naukowa “Między ortodoksją a kreacją – dialog konserwatorsko-architektoniczny” poruszająca tematykę konserwacji budynków historycznych oraz ich współczesnego wykorzystania.
Miejsce: Państwowe Muzeum Etnograficzne, Warszawa;
czas: od 24 do 25 marca 2009.
Wykład Huberta Trammera “Nieznośna czystość rzutu”. Wykład będzie próbą pokazania, co wynika z usilnego dążenia do doskonałej czystości rzutu i jakie są następstwa takiego myślenia architektów dla projektowanego obiektu.
Miejsce: Galeria Sztuki Wozownia, Toruń;
czas: 23 marca 2009, godz. 17.00.
Drugi tom antologii tekstów o współczesnej architekturze, które w formie wykładów zostały zaprezentowane w Krakowie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manghha w ramach cyklu spotkań z wybitnymi architektami i teoretykami architektury.
Wykład wygłosi prof. Marta Leśniakowska, dyskusję poprowadzi prof. Maria Poprzęcka.
Miejsce: InfoQultura, Warszawa;
czas: 17 marca 2009, godz. 18.00.
na spotkanie na temat ostatniego numeru “Autoportretu”, które odbędzie się w Instytucie Polskim w Pradze. Udział wezmą autorzy artykułów – Dušan Buran, Katarína Chmelinová, Matúš Dulla oraz Aleš Roleček. Dyskusję poprowadzi Emiliano Ranocchi.
Miejsce: Instytut Polski, Praga;
czas: 16 marca 2009, godz. 18.00.
Wykład Grzegorza Piątka “Ikony i logomania. Architektura jako znak, znak jako architektura”. Jest to kolejne spotkanie z cyklu “Architekst. Czytając współczesną architekturę”.
Miejsce: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Warszawa;
czas: 12 marca 2009, godz. 18.00