pismo

Splot Szewska – odsłona trzecia

Jakiś czas temu informowaliśmy o odbywającej się pod naszym patronatem wrocławskiej inicjatywie placemakingowej Splot Szewska. Nadszedł czas już na trzecią edycję splatania i rozplatania ulic Szewskiej i Widok – tym razem wydarzenie, odbywające się w najbliższą sobotę, 16 lipca między godziną 12:00 a 18:00 na deptaku pomiędzy ulicami Nożowniczą i Kotlarską ma mieć charakter bibliofilski.

Jak pisze organizatorka przedsięwzięcia, antropolożka i architektka, Anna Rumińska: “do prezentacji swoich bieżących, nowych publikacji oraz zbędnych, archiwalnych woluminów zaprosiłam podmioty księgarskie i bibliofilskie z Wrocławia – przede wszystkim z ulicy Szewskiej, ale także Kuźniczej i innych wrocławskich ulic. Chęć udziału wyraziły już jednostki Uniwersytetu Wrocławskiego: Instytut Kulturoznawstwa, Instytut Archeologii, Katedra Muzykologii, Katedra Etnologii i Antropologii Kulturowej, a także Wydawnictwo Ossolineum, Księgarnia PWN z Kuźniczej, Duszpasterstwo Akademickie Maciejówka, Antykwariat Naukowy z Szewskiej, Antykwariat Szarlatan ze Szczytnickiej, Oficyna Wydawnicza Atut, redakcja „Tematy z Szewskiej”, redakcja „Zeszyty Etnologii Wrocławskiej”, Muzeum Architektury i Polskie Towarzystwo Ludoznawcze.”

Przez sobotnie popołudnie mają się odbywać na Szewskiej prezentacje bibliofilskie, wymiana książek, turniej planszówek i występy muzyczne.

Polecamy zatem spędzenie soboty we Wrocławiu. Tymczasem tutaj znajdziecie Państwo szereg wyjaśnień dotyczących Splotu jako takiego, a w tym miejscu szczegóły dotyczące sobotniego warkocza wydarzeń.

Comments are closed.