pismo

Świadomi użytkownicy swojego miasta

26 stycznia 2011 r. o godzinie 18.30 w Bibliotece Sztuki Małopolskiego Instytutu Kultury odbędzie się spotkanie przedstawicieli krakowskich organizacji pozarządowych, które poprowadzi Marta Skowrońska.

Dobre praktyki stołeczne, w tym najciekawsze inicjatywy festiwalowe, będą punktem wyjścia do rozmowy o sytuacji Krakowa…. Czy mieszkańcy stolicy Małopolski są świadomymi użytkownikami miasta? Czy instytucje pozarządowe w Krakowie mają podobne platformy promocyjno-aktywistyczne jak np. „Warszawa w Budowie”?

Twórcy festiwalu „Warszawa w budowie”, którego druga edycja odbyła się w stolicy w październiku 2010 r., za swój największy sukces uważają współpracę z miejskimi aktywistami i organizacjami pozarządowymi. To właśnie dzięki wiedzy i zaangażowaniu tych pasjonatów powstało wiele interesujących wydarzeń festiwalowych, które cieszyły się dużym zainteresowaniem publiczności. Osoby chcące wyrazić swoje zdanie, zaprezentować wizję aktywizacji środowisk pozarządowych i ożywienia współpracy z instytucjami i urzędami prosimy o kontakt z prowadzącą, aby uzyskać szczegółowe informacje (martaewa.skowronska[at]gmail.com)

Marta Skowrońska – członkini Projektu Miejskiego, kuratorka Festiwalu Sztuk Wizualnych Art Boom, obecnie współpracowniczka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Comments are closed.