warsztaty

Oswoić przestrzeń w Zabierzowie Bocheńskim

oswoic przestrzen w zabierzowie bochenskim 24 i 29 września 2009 r. odbyły się kolejne finałowe warsztaty tegorocznej edycji programu „Autoportret. Warsztaty”, w których wzięli udział uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Zabierzowie Bocheńskim.

Warsztaty są kontynuacją trwającego cały rok projektu „Oswoić przestrzeń”, w ramach którego nauczycielki, p. Aneta Stojek i p. Barbara Nowak wzięły udział w szkoleniu organizowanym przez Małopolski Instytut Kultury, po czym opracowały scenariusz warsztatów „Podróż w ginące krajobrazy”, zrealizowanych następnie z uczniami całej szkoły. Uczniowie spotkali się również ze studentami architektury krajobrazu – Brygidą Rajcą, Magdaleną Feil i Damianem Mytychem, którzy opracowali projekt zagospodarowania terenu przy szkole.

W ramach warsztatów finałowych zrealizowany został fragment projektu przygotowanego przez studentów. Na wyasfaltowanym placu przed szkołą namalowano plansze do gier i zabaw, takich jak twister, młynek, chińczyk, szachy czy stópki do nauki tańca. Uczniowie pomagali wytyczyć miejsca dla poszczególnych plansz, a następnie nanosili farbę przy użyciu szablonów. Przygotowania te wzbudziły ogromne zainteresowanie wśród wszystkich uczniów, a plansze natychmiast po zakończeniu prac stały się miejscem ich zabaw.

W październiku planowane są również warsztaty finałowe w Zespole Szkół w Andrychowie.

Comments are closed.